VIDEO – Shtatë vjet pritje për të kapur foton perfekte, shkrepja e rradhë mbi kullën më të lartë të botës…

Një imazh i jashtëzakonshëm tregon rrufenë që shenjestron ndërtesën më të lartë në botë – pasi fotografi kaloi shtatë vjet duke u përpjekur të merrte pamjen e përsosur. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Zohaib Anjum ka kaluar net të tëra duke bërë kampim jashtë kullës së Burj Khalifa me aparatin e tij kur shirat vinin në Dubai.

Ai ishte i vendosur për të kapur foton “rrufeja në qiell” dhe në fund të premten në mbrëmje ëndrra e tij e shumëpritur u bë realitet. Drita mbresëlënëse e rrufesë duket se shenjestron majën e Burj Khalifa, e cila është e lartë 828 metra e lartë, duke ndriçuar horizontin e Dubait më poshtë.

Ai tha: “Ishte sikur Zoti ta kishte planifikuar këtë moment. Rrufeja goditi Burj Khalifa për fillim të vitit 2020”.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal