Video/ Real Madrid triumfon dy here rradhazi ne UEFA Supercup

Real Madrid ka mbrojtur me sukses Superkupen e UEFAs me rezultatin 2-1 ndaj Manchester United ne qytetin e Shkupit.Golat per Los Blancos erdhen nga Casemiro ne minuten 24′ dhe Isco ne minuten 52′, por Djajte e Kuq ngushtuan rezultatin me Lukakun ne minuten 62′. Me kete fitore, madrilenet shenojne 3 fitore ne kete kompeticion nga 5 pjesemarrje./ShkodraWeb/