VIDEO/ “Rama si Asad”, opozita tjetër protestë të heshtur para Ministrisë së Brendshme…

Një ditë pas protestës, e cila u shoqërua me përplasje para Parlamentit, Partia Demokratike ka organizuar një tubim të heshtur të të rinjve dhe fëmijëve. Në mënyrë simbolike të vegjlit kanë mbajtur maskat kundra gaz në fytyrë, ndërkohë që i kanë vendosur ato para Ministrisë së Brendshme.

Në njoftimin e PD thuhet se: “Vajza e vogël, e goditur dje në protestë me gaz lotsjellës, është bërë simboli i një proteste të heshtur të disa të rinjve dhe fëmijëve kundër sjelljes mizore dhe krminale të policisë me qytetarët. Fëmijët mbajtën kundragaz në fytyrë gjatë marshimit në bulevardin Dëshmorët e Kombit deri tek Ministria e Brendshme, ndërsa vajzat e reja që i shoqëronin, kishin stampuar në bluza portretin e vajzës së goditur me gaz lotsjellës, me mbishkrimin ”Rama si Asad. Mos i helmo fëmijët”.

Protesta e heshtur e fëmijëve u mbyll para Ministrisë së Brendshme, institucionit përgjegjës për përdorimin e lëndës helmuese kundër protestave qytetare. Fëmijët lanë aty kundragazët për t’i treguar qeverisë se në një vend normal protestuesit paqësorë, gratë dhe fëmijët nuk sulmohen me helme kimike”.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

Mbeten pas hekura 12 “fajdexhinjtë” e kapur në Shkodër, publikohen shifrat: Flitet për 13 mln euro dhe vetëm për..

Ka...

ANALIZA/ Protestat e opozitës po përshkallëzohen, Rama nuk ndjehet më me “kur do folim…”

Nga...

PROFIL/ Një shqiptar zgjidhet president i Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut, “bekohet” nga Suker…

Kuvendi...

Close