VIDEO/ Nuk na mjaftojne hajdutet tane, por duhet te vijne te na vjedhin edhe nga Bullgaria

Drejtoria Vendore e Policise Tirane njofton: “Sektori për krimin e organizuar pranë D.V.P.Tiranë në kuadër të operacionit policor “Skimmer 09”, arrestoi shtetasin bullgar :
-K.E, 25 vjeç, banues në Sofie Bullgari.
Ky shtetas në bashkëpunim me shtetsin tjetër bullgar A.M., kryenin vjedhjet e ATM-ve të disa bankave të nivelit të dytë, duke instaluar aparate të quajtura “Skimmer”, të cilat shërbenin për klonimin dhe vjedhjen e të dhënave të kartave të ATM-ve.
U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :
– Paisje skimmer
– kapele me mbishkrim “Gucci”
– aparat celularë
– 2 karta banke
– një sasi lekësh
– copa teli
U shpall në kërkim shtetasi tjetër bullgar A.M.
Gjithashtu nga specialistët e narkotikëve u bë i mundur arrestimi i shtetasit :
E.H., 18 vjeç, banues në Nikël Krujë.
Gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e Yzberishtit në mjetin tip “Volkswagen”, i cili drejtohej nga ky shtetas janë gjendur 240 fara të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sativa.
U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :
– 240 fara të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sativa.
– mjeti tip “Volkswagen”
– 1 aparat celularë.
Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë, në ngarkim të shtetasve bullgar K.E., dhe A.M., për veprat penale “Mashtrim kompjuterik”, “Ndërhyrja në të dhënat kompjuterike” dhe “Keqpërdorimi pajisjeve”, parashikuar nga nenet 143/b, 293/b, 293/ç dhe 25 të Kodit Penal, ndërsa në ngarkim të shtetasit E.H., për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike””. /ShkodraWeb/

Tiranë.Vijon puna për goditjen e paligjshmërisë.Gjatë orëve të fundit finalizohet operacioni policor i koduar "Skimmer 09" dhe goditet një rast i "Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike".Gjatë operacionit "Skimmer 09" arrestohet një shtetas bullgar dhe shpallet në kërkim një tjetër.Gjithashtu arrestohet një 18 vjeçar për prodhim dhe shitje lëndësh narkotike.Sekustrohen në total pajisje montimi në ATM, kapele, 2 karta banke, sasi lekësh, 240 fara të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sattiva, 2 aparate celularë dhe mjeti tip "Volkswagen".Sektori për krimin e organizuar pranë D.V.P.Tiranë në kuadër të operacionit policor "Skimmer 09", arrestoi shtetasin bullgar :-K.E, 25 vjeç, banues në Sofie Bullgari.Ky shtetas në bashkëpunim me shtetsin tjetër bullgar A.M., kryenin vjedhjet e ATM-ve të disa bankave të nivelit të dytë, duke instaluar aparate të quajtura "Skimmer", të cilat shërbenin për klonimin dhe vjedhjen e të dhënave të kartave të ATM-ve.U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :- Paisje skimmer- kapele me mbishkrim "Gucci"- aparat celularë- 2 karta banke- një sasi lekësh- copa teliU shpall në kërkim shtetasi tjetër bullgar A.M.Gjithashtu nga specialistët e narkotikëve u bë i mundur arrestimi i shtetasit :E.H., 18 vjeç, banues në Nikël Krujë.Gjatë kontrollit të ushtruar në zonën e Yzberishtit në mjetin tip "Volkswagen", i cili drejtohej nga ky shtetas janë gjendur 240 fara të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sativa.U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :- 240 fara të dyshuara narkotike të llojit Cannabis Sativa.- mjeti tip "Volkswagen"- 1 aparat celularë.Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësorë Tiranë, në ngarkim të shtetasve bullgar K.E., dhe A.M., për veprat penale "Mashtrim kompjuterik", "Ndërhyrja në të dhënat kompjuterike" dhe "Keqpërdorimi pajisjeve", parashikuar nga nenet 143/b, 293/b, 293/ç dhe 25 të Kodit Penal, ndërsa në ngarkim të shtetasit E.H., për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike", parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal.

Pubblicato da Policia e Shtetit su Domenica 24 settembre 2017