VIDEO – “Nuk e kemi mendjen se çfarë bëjnë skuadrat e tjera”, Mirel Josa: Kërkojmë vetëm fitoren me Kastriotin….

Vllaznia do te luaje neser ndeshjen e fundit te ketij kampionati, pikerisht ndaj Kastriotit ne Kamez. Duke qene se eshte ende ne gare per nje vend ne Europe, kuptohet qe shkodranet do te jene me te motivuar per ta fituar kete ndeshje dhe per te shpresuar deri ne fund per kete objektiv.

Nje gje te tille e thote edhe vete trajneri Mirel Josa ne konferencen e shtypit te pragndeshjes. Duke folur per gazetaret numri 1 i pankines shkodrane nuk ka dashur te merret fare me ate se çfare do bejne rivalet e Vllaznise.


“Normalisht qe çdo skuader deshiron ta fitoje ndeshjen, por ne kemi nje motiv me shume per ta fituar ate duke pase parasysh faktin qe eshte fundi i kampionatit dhe duam te arrijme objektivat tona. Ne varesi edhe te ndeshjes se kaluar me Egnatian, do te shohim si do jete skuadra dhe me pas do te shkojme per ta permbyllur kampionatin me rezultatin e duhur.

Nuk e kemi aspak mendjen se çfare do te bejne rivalitet tone. Kuptohet qe jemi te fokusuar maksimalisht tek ndeshja me Kastriotin. Duhet te shohim vetem punen tone dhe te mos mendojme se çfare bejne ata. Kuptohet qe duhet te luftojme fort me eren dhe jo vetem ate qe kemi perballe sepse nganjehere me e keqe eshte ftohja pas shpine.

Ne do bejme punen tone dhe shpresoj qe t’ia dalim sepse do te ishte nje plus shume i madh edhe per ndeshjen finale te Kupes se Shqiperise ndaj Laçit”- eshte shprehur nder te tjera Josa.