ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

VIDEO/ Marshim sensibilizues për “muajin rozë” në Shkodër: Ecim së bashku për jetën, për shëndetin…

Mesditën e sotme, në kuadër të aktiviteteve sensibilizuese të Bashkisë Shkodër për “muajin rozë”, është zhvilluar një marshim në rrugët kryesore të qytetit. Fillimisht, pjesëmarrësit janë tubuar në sheshin para Bashkisë, ku si kryetare kam mbajtur një fjalë përshëndetëse, duke përcjellë edhe mesazhet sensibilizuese për luftën kundër kan.cerit të gjirit.

Në vazhdim, pjesëmarrëset, duke mbajtur në duar tollumbace ngjyrë rozë, kanë marshuar përgjatë pedonaleve të qytetit. Në fund të marshimit, në qendër të qytetit, tullumbacet janë lëshuar në ajër. /Video&Montazhi nga Mark GJEKA/

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.