VIDEO – “Kemi ekip më të mirë se Partizani, besojmë te fitorja”, Esin Hakaj thumbon ish- ekipin e tij dhe falenderon…

Vllaznia do të sfidojë nesër Partizanin në “Elbasan Arena”. Shkodranët barazuan ndaj Teutës në shtëpi, ndërsa u mposhtën në ndeshjen e parë të Kupës kundër Labërisë së Kategorisë së Dytë e nesër kërkojnë me çdo kusht fitoren.

Sot në konferencën për shtyp, në krah të trajnerit Brdariç ishte edhe Esin Hakaj. Mbrojtësi shkodran u rikthey në shtëpi pas 5 vitesh, ndërsa nesër sfidon ish ekipin e tij, Partizanin ku ka luajtur për 3 sezone. Hakaj nuk kurseu as “thumbimet” për ish ekipin duke thënë se Vllaznia ka ekip më të mirë se Partizani.

Rikthimi? “Një rikthim shumë i bukur dhe dua t’i falenderoj të githë pasi ishin 5 vite që isha larg Vllaznisë dhe më dukej vetja si I huaj. Të gjithë në skuadër më ndihmuan që të përshtatesha shumë shpejtë.

Partizani? “Kam luajtur 3 vite te Partizani, një sezon luajta shumë, ndërsa dy të tjera nuk kam patur shumë minuta. Është një ndeshje e fortë dhe kur luan ndaj ish-ekipit normale që ka emocione”.

Vllaznia e këtij sezoni? “Vllaznia e tregoi veten vitin e kaluar. Të gjithë thanë që ishte surprizë, por Vllaznia e mbajti dhe e tregoi veten që ishte një skuadër e fortë. Mendoj se këtë sezon jemi më të fortë dhe një pretendent kryesor për titull. E nisëm mirë ndaj Laçit, morën një barazim më pas që ndoshta nuk ishte i mirë, por shpresojmë të vazhdojmë me fitore”.

Besoni te fitorja ndaj Partizanit? “Normale. Partizani ka një skuadër të mirë, por mendoj se ne kemi një skuadër më të mirë se ata”.

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel

Open

Close