VIDEO – I mori jetën dhe i vuri zjarrin kushëririt, 18- vjeçari shfaqet mjaft i qetë para gjykatës…

I riu që po shikoni në video, është personi i dyshuar nga Prokuroris si autori i ngjarjes së rëndë ku humbi jetën 45 vjeçari Flamur Duçi, ngjarje kjo e ndodhur më 19 dhjetor në fshatin Mborje të Korçës.


18 vjeçari Devis Hoti, mohon veprën penale të vr.asjes dhe të njëjtin pretendim ka edhe babai i tij, i cili thotë se djali ishte në shtëpi në momentinkur ndodhi ngjarja e rëndë, por prokuroria ka gjetur gjurmë gj.aku dhe fije floku të viktimës në dorën e 18 vjeçarit.

Një tjetër provë e prokurorisë është përgjimi ambiental midis 18 vjeçarit dhe xhaxhait të tij ku diskutojnë se çfarë qëndrimi duhet të mbajë. Jo vetëm i mori jetën 45 vjeçarit me thi.kë, por edhe u përpoq ta digjte, atë që thuhet se e kishte edhe kushëri.

ShkodraWeb Channel