VIDEO/ Hamdi Salihi fiton dhe humb vete nje penallti, mundet nga ish- ekipi i tij

Pas disa javëve pozitive dhe golave të njëpashnjëshëm, Hamdi Salihi dhe skuadra e tij, Viener Nojshtad, janë ndalur në ecurinë në kategorinë e dytë austriake. Madje, shkodrani ka qenë sërish protagonist në ndeshjen e sotme kundër ish-ekipit të tij Ried. Ai fitoi një penallti, por nuk arriti ta shndërronte në gol, duke kujtuar paksa edhe gabimet e njëpasnjëshme nga pika e bardhë në fillimin e sezonit të kaluar me fanellën e Skënderbeut.
Salihi mund të shënonte barazimin e përkohshëm 1-1 për skuadrën e tij në minutën e 22-të, por shpërdori para portës, gabim që më pas peshoi në fatin e ndeshjes që u fitua nga Ried me shifrat 3-0.