VIDEO/ Dy burra dhe një grua shqiptarë vihen në pranga në Spanjë, pjesë e një bande që bënin “namin” duke vjedhur…

Tre shqiptare, dy burra dhe nje grua jane vënë në pranga ne Spanjë, si pjese e nje bande grabitesish. Forcat e sigurisë vendase publikojne pjese nga aksioni i policise per arrestimin e tyre, momentet e kapura nga kamerat e sigurise gjate grabitjeve dhe sendet me vlere qe vidheshin.

Vetem se fundi ata kane kryer gjashte grabitje me nje vlere totale te sendeve te vjedhura 25 mije euro. Shqiptaret vidhin kryesisht banesa ne Pontevedras në Spanjë, duke shfrytezuar naten. Gjatë kontrollit në banesat e tyre u sekuestruan para, bizhuteri te shumta futur neper corape, sic duket edhe ne video si dhe sende të tjera me vlera të mëdha.