VIDEO/ “Dritani na kërcënonte, ja ç’ndodhi brenda banesës…”, ngjarja që tronditi vendin, Marsida Qatja flet për mediat

Marsida Qatja flet për “News24” pas ngjarjes së rëndë, që tronditi Kavajën dhe mbarë vendin ditën e sotme, ku u v.ra 41-vjeçari Dritan Haxholli dhe u pl.agos polici Bledar Toçi.

Në intervistën e dhënë, 30-vjeçarja tregoi ngjarjen e rëndë, që ndodhi në banesën e saj, ku 41-vjeçari Haxholli hyri nga dritarja dhe shtiu me breshëri kallashnikovi, por që u v.ra nga polici Toçi, i cili ishte duke darkuar me Qatjan dhe dy burra të tjerë.

“Ndjehem shumë keq. Jo pa qëllim doja të kontaktoja me ju, sepse nuk janë të vërteta fare që ishte ish- i dashuri. Personi na kërcënonte, i binte dritares. Kërkova ndihmën e Bledarit, shokut tonë, meqë ishte dhe polic. Nuk mendoja se do arrinte situata deri këtu. I thashë se jam me fëmijë dhe ai na shqetëson. Bledi tha se do më ndihmonte, se do e zgjidhte si njeri, meqë isha femër e vetme, me fëmijë.

Ndërkohë, që unë isha me shokun tim Xhulion, Bledi kishte 15 minuta që kishte hyrë brenda, Dritani i ra dritares me ar.më, unë i kërkova të hynte brenda. Ai filloi të shtinte direkt me armë. Polici, që ishte dhe shoku jonë, u vetëmbrojt normalisht, se po na vr.iste dhe mua me djalin e vogël, nuk kishte fëmijë të tjerë brenda.

Më vjen keq për motrën, që është cenuar për punën e agjencisë. Motra ime s’ka të bëjë fare me këtë çështje. As në agjenci s’ka hyrë ndonjëherë, as bileta fiktive, as kontakte, madje s’kemi pas as shoqëri të përbashkët. Unë jam dhe e martuar, jo më larg se sot me vjen një letër nga burri im, që shkruhen fjalët nga më të ndryshmet.

Unë e kaloj shumë mirë me atë, më do dhe e dua. Kam një marrëdhënie shumë të mirë me burrin, iki një herë në muaj dhe e takoj në Gjermani, pasi është në burg. Këta kanë arritur, qoftë te motra, qoftë tek unë, deri në shkatërrim familje. Mua më vjen keq dhe për viktimën, pasi edhe atë e kishim shok, nuk është se nuk kishim kontakte”, tha Qatja.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal