VIDEO – Digjet fabrika e përpunimit të peshkut “Eurofish”, zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit

Digjet fabrika e perpunimit te peshkut “Eurofish”, raporton Lezha Press në një raportim në faqen e saj në Facebook. Nje zjarr i madh ka rene ne stabilimentin e perpunimit te peshkut ne Lezhe.

Flaket jane identifikuar rreth ores 6 te mengjesit dhe ne pak kohe moren permasa te medha. Shkak i flakëve dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike.


Mësohet se disa prej punonjësve ishin kishin hyrë brenda. Fatmirësisht ata arritën të dilnin jashtë godinës. E gjithë zona është mbuluar nga tymi, teksa është bllokuar dhe lëvizja në superstradën Lezhë-Laç.

Nuk dihen ende shkaqet, por mesohet se shume zjarrfikes jane ne vendngjarje dhe po punojne per shuarjen e flakeve.