VIDEO/ Dalin detajet e atentatit ndaj dy vëllezërve, 47 vjeçari që humbi jetën punonte si roje kantieri ndërsa vëllai…

Një atentat me kallashnikov ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në Tepelenë. Personi që humbi jetën është Artur Bresha i cili punonte si roje në kantierin e By-pass-it të Tepelenës. Atentatorët kanë shtënë me breshëri në drejtim të tij duke e lënë të vd.ekur në vend pranë kabinës ku qëndronte.

Burimet thanë se më pas autorët kanë marrë makinën e viktimës, një Benz 2000 dhe kanë vajtur pranë banesës së vëllait të tij, Artan Bresha të cilin e kanë gjetur në rrugë. Kanë hapur zjarr edhe ndaj tij, por kanë mundur vetëm ta pl.agosin. Më pas autorët janë larguar në drejtim të paditur. Dyshohet se çështja lidhet me pazare dr.oge, pasi i pl.agosuri është arrestuar në vitin 2017 me 1 ton ka.nabis nga policia e Gjirokastrës.


Për ngjarjen ka pasur edhe një njoftim zyrtar nga policia.

MUND TË LEXONI EDHE: FOTO/ Atentat ndaj dy vëllezërve, humb jetën 46 vjeçari- i vëllai në spital (emrat)


Reklamat që shfaqen në faqen tonë, ndihmojnë të mbijetojmë, të vazhdojmë të jemi të lirë e të pavarur. Nëse mendoni se e meritojmë, mund të kontribuoni për ShkodraWeb edhe duke klikuar KËTU! FALEMINDERIT për mbështetjen!