VIDEO/ Bie në “betejë” shtatë herë kampioni italian i botës në boks, nga 2006 jetonte në Tajlandë ku ushtronte Muay Thai

Është ndarë në mënyrë tragjike nga jeta ish-kampioni italian i boksit Christian Daghio, i cili vdiq ditën e djeshme në ring në Tajlandë. 49-vjeçari pësoi goditje të rënda nga kundërshtari në sfidën për titullin kampion në kategorinë e boksit tajlandez Thai, pasi u rrëzua dy herë.

Ai u dërgua me urgjencë në spital dhe ra në koma. Pas disa orësh, zyrtarët konfirmuan vdekjen e 7-herë kampionit të botës. Daghio u largua nga Italia në 2006 për t’u zhvendosur në Tajlandë, aty ku dëshironte të konkuronte në disiplinën e boksit Thai.

Karriera e tij ka qenë e pasur pasi përveç shtatë titujve kampion bote, Daghio grumbulloi një titull kampion Europe dhe 3 medalje bronzi me kombëtaren e Italisë. Në karrierë, ai fitoi 142 ndeshje nga 186.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

FOTO/ Lajthit ministrja e Kulturës, Kumbaro porosit: Nëse shkon në shtëpinë e dikujt që nuk ka libra “don’t f*uck them”…

FOTO/ Forcat Speciale Greke shfaqen në Bularat, historiani poston fotot…

“Pjetër Gjini, i njohuni, i panjohuni, i përjetshmi…”

Close