VIDEO – Berisha prezanton zyrtarisht Bardh Spahinë e “Shtëpia e Lirisë” për Bashkinë Shkodër, PD ka një thirrje për shkodranët

Të nderuar qytetarë të Shkodrës,
Të nderuar demokratë,
Zonja dhe zotërinj,

Shkodra dhe gjithë Shqipëria, po përjetojnë prej më shumë se 8 vitesh, një situatë shumë të vështirë ekonomike. Varfëria thellohet përditë, papunësia është në nivele alarmante dhe cdo ditë jemi dëshmitare të ikjeve masive nga vendlindja për një jetë më të mirë e të sigurtë.


Shkodra dhe shkodranët, e kanë identifikuar shkaktarin e kësaj gjendje që precipiton cdo ditë e më shumë. Ai është Edvin Rama, keqqeverisja e tij dhe regjimi që po përpiqet të instalojë edhe në Shkodër.

Të gjithë jemi dëshmitare të anashkalimit, nëpërkëmbjes deri në persekutim politik që keqqeverisja Rama i ka bërë Bashkisë Shkodër dhe qytetarëve të saj. Persekucionin politik të regjimit po e vuajnë të gjithë shkodranët pa përjashtim, të majtë e të djathtë.

Eshtë koha që të reagojmë, te gjithë bashkë! Të ngrejmë zërin tonë, të kërkojmë të drejtat tona të mohuara nga ky regjim.

Partia Demokratike, ju fton nesër, ditën e shtunë, 12 shkurt 2022, ora 15.00 në sheshin e Bashkisë Shkodër në një takim të hapur. Takimi zhvillohet me praninë e liderit historik të Partisë Demokratike Prof. Dr. Sali Berisha dhe kandidatit të koalicionit opozitar “Shtëpia e Lirisë” për Bashkin e Shkodrës z. Bardh Spahia.

Ftojmë të gjithë shkodranët të jenë pjesë e këtij takimi dhe ndryshimit që po vjen. Është koha të reagojmë fort, të gjithë bashkë! Për Shkodrën, të sotmen e të nesërmen e fëmijëve tanë! /Deklaratë për mediat e lexuar nga Irena SHESTANI, nënkryetare e PD Shkodër/