ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

VIDEO/ Bajern kampion i Gjermanisë vetëm në javën e fundit, shkatërron me “manita” Frankfurtin…

Bajerni i Mynihut është shpallur kampion i Gjermanisë, pas fitore së pastër dhe të thellë ndaj Eintraht Frankfurtit, me rezultatin 5-1. Skuadra e drejtuar nga Kovaç, ka kaluar në epërsi në minutën e katërt me Komanin. Në pjesën e dytë barazoi Haler për miqtë, ndërsa Alaba, Renato Sançez, Riberi dhe Roben kanë shënuar katër gola duke i dhënë titullin bavarezëve.

Dortmundi nga ana tjetër ka fituar 0-2 në fushën e Gladbahut. Sanço dhe Rojs i dhanë trepikëshin verdhezinjve, i cili do të vlente vetëm nëse humbiste Bajerni.

Tashmë Bajerni shpallet kampion, pas një sezoni me shumë konkurrencë mes dy skuadrave të kreut.