VIDEO/ Aksioni policor “Dajçi” vë në pranga dy të rinj, ishte shpallur në kërkim për një ngjarje të rëndë…

Dy persona kane rene ne pranga, pasi ishin shpallur ne kerkim per vr.asje te mbetur ne tentative. Ne kuader te aksionit policor “Dajçi” u arrestuan shtetasit Kristian Ndoci, 25 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i dënuar më parë, person në kërkim për veprat penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Ar.mëmbajtja pa leje” dhe Kristian Petoku, 25 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Ishull, Lezhë, i dënuar më parë, person në kërkim për veprën penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”. Ata akuzohen se më datë 28.09.2019 në bashkëpunim me njëri-tjetrin në lagjen SMT, Lezhë, tek “Ura e Cenit”, pas një konflikti për motive të dobëta kanë pl.agosur rëndë me armë zjarri shtetasin Saimir Nikolla.

NJOFTIMI


Operacioni për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Kapen dhe ndalohen dy të rinj, të kërkuar për veprat penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Ar.mëmbajtja pa leje”.

Operacioni nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme “Shqiponjat”.

Në zbatimin të planit të masave për kapjen e personave në kërkim dhe pas një pune të mirëorganizuar nga Komisariati i Policisë Lezhë është finalizuar operacioni policor i koduar “Dajçi”, në kuadër të të cilit, u bë e mundur kapja e dy personave të shpallur në kërkim:

K. N., 25 vjeç, lindur dhe banues në Lezhë, i dënuar më parë, person në kërkim për veprat penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë” dhe “Ar.mëmbajtja pa leje”.

K. P. (Sh.), 25 vjeç, lindur dhe banues në fshatin Ishull, Lezhë, i dënuar më parë, person në kërkim për veprën penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”.

Këta dy shtetas ishin shpallur në kërkim, pasi më datë 28.09.2019 në bashkëpunim me njëri-tjetrin në lagjen SMT, Lezhë, tek “Ura e Cenit”, pas një konflikti për motive të dobëta kanë pl.agosur rëndë me ar.më zjarri shtetasin S. N.

Në lidhje me këtë ngjarje, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Lezhë ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për këta shtetas, për veprat penale “Vr.asja me paramendim, e kryer në bashkëpunim, mbetur në tentative” dhe “Ar.mëmbajtja pa leje “.

 ABCOM ║ VODAFONE