Vdes krijuesi i gazetarise se mireshkruar te zbukuruar me femra nudo

Hugh Hefner, ikona e dhe themeluesi i Playboy la ndërruar jetë në moshën 91-vjecare Ai kishte formuar revistën rreth 60-vite më parë duke kombinuar foto to grave të zhveshura dhe artikujve të mirëshkruar. Që nga viti 1953 prezantoi botën me revistën që shumë shpejt u bë një nga revistat më të famshme për meshkuj. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur disa të afërm. Ata kanë thënë që zoti Hef ka vdekur në shtëpinë e tij, I rrethuar nga miq dhe familjarë. /Arbresh.info