LSI sulm frontal Rames: Pazarxhi, ngordh te blej vota, i shkoi jeta shit e bli!

Sapo ka perfunduar seanca plenare e Kuvendit, LSI ka nisur sulmin ndaj Edi Rames. Ish- kreu i LSI-se Petrit Vasili, ka reaguar shume ashper duke e akuzuar per shit- blerje votash edhe ne votimin per kreun e Kuvendit, duke aluduar per 2 vota qe perflitet se kane qene te PD ne favor te Ruscit. “Ky kryeministër pazarxhi.
Po si nuk u bë xhanëm kryeminister ky që rastësisht kemi.
Ngordhi nga qejfi të blejë vota, i shkoi jeta shit e bli.
Nuk ngrihet dot mbi nivelin e tregtarit dhe pazarxhiut provincial, që blen patate dhe në fund i del pras.
Megjithatë ky shkollëpakti harron atë që thotë populli “balo të hëngërt tënja e ke të keqen brenda”, shkruan Vasili ne Facebook. /ShkodraWeb/