Urimi me i papritur per Gramoz Rucin vjen nga jashte Shqiperise…

Fatos Nano ish- kryeminister dhe ish- kryetar i PS-se, ka qene i vemendshem ndaj zgjedhjes se Gramoz Rucit ne krye te Kuvendit. Pak kush mund te mendonte se edhe nga ai, do te vinte nje mesazh jo vetem urimi por edhe vleresimi, ne stilin e njohur te Fatos Nanos. Ne profilin e tij ne Facebook ish- kryeministri shqiptar qe jeton prej vitesh tashme ne Vjene, shkruan: “Urime miku im i vyer Gramoz Ruçi për postin e ri tepër me vlerë në sferën politike dhe jo vetëm!”. Sic dihet, per nje kohe mjaft te gjate nga 1997 deri ne 2005, Nano dhe Ruci kane bashkendare drejtimin e PS-se, Nano si kryetar dhe Ruci si sekretar i pergjithshem. Nano ka shoqeruar urimin e tij edhe me nje foto ku shihet lidershipi i dikurshem i PS-se, mesa duket e nxjerre nga arkiva e tij personale. /ShkodraWeb/