Uhejdi Hoxha rikthehet në Shkodër pas aventurës me Besën, mesfushori firmos për Vllazninë…

Uhejdi Hoxha është futbollisti i Vllaznisë. Talenti i Akademisë Shkodrane rikthehet në Shkodër, pas një sezoni tek Besa e Kavajës.Ka luajtur sezonin e tij te pare me te rriturit duke qene pjese e ekipit Besa te Kavajes, por meqenese kjo skuader nuk arriti objektivin per t’u ngjitur ne Superlige, ka vendosur te largohet prej tij.


Mesa duket, ai ka bindur stafin teknik të kuqebluve, teksa është publikuar edhe foto e rastit me drejtorin sportiv të Vllaznisë Matko Djarmati. Mesfushori shkodran Uhejd Hoxha zgjedh per vazhdimin e karrieres se tij Vllazninë dhe ndonese u përfol edhe nje opsion nga Turqia.

ShkodraWeb Channel