THIRRJA E BASHËS NË PROKURORI/ Reagon Berisha: Akt hakmarrës primitiv i Ramës, ta krrejmë sa me parë kalbësirën…

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Te dashur miq, sot Kallam Deshtaku, ne nje akt hakmarres primitiv, thirri ne porkurorine e tij kreun e Partise Demokratike gjoja per llogari te Taulant Bego/Yaris. Ne te vertet ai me kete akt deshmoi tmerrin, terrorin shpirteror te pasherim qe perjeton, i zhytur nga krimet, skandalet e brendshme dhe i damkosur tashme si i perçmuari nderkombetar. Keshtu qe akti i tij i sotem, identik me ate te nje te mbyturi qe kapet per te shpetuar nga nje fije bari, deshmon qarte se kryetari i PD dhe opozita ne teresi i ka kallur daten atij daten, i ka futur friken gjer ne palce ndaj dhe kerkon te shpetoje me akte qe do ti kushtojne shume shpejte lekuren. Akt i sotem i Kallam Deshtakut eshte nje thirrje per mbare popullin opozitar qe ta krrejme sa me pare kalbesiren, te ciles po i vjen ngordhja qe meriton”, përfundon shënimin e tij Berisha.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

FOTO/ Një vit pa njeriun e dashur, fëmijët e Dritan Priftit rrëqethin me mesazhet për të atin…

Më...

ÇËSHTJA “XHISIELA”/ Basha në Prokurori, Kryemadhi: Ky pushtet ka rënë, zbatuan urdhrat e Edi Ramës…

Në...

EMRI I RI/ Ndryshimet kushtetuese në Maqedoni kalojnë fazën e parë…

Komisioni...

Close