SURPRIZA/ PS nuk ankimon vendimin e Gjykatës së Durrësit për mandatin e kryebashkiakes, por zgjedh një rrugë tjetër…

Vendimin e Gjykatës së Durrësit që refuzoi të vërtetojë mandatin e kryetares së Bashkisë së Durrësit Valbona Sako të zgjedhur më 30 qershor, Partia Socialiste nuk ka vendosur ta ankimojë në Gjykatën e Apelit, siç është procedura.

Mësohet se PS-ja ka zgjedhur ta rishqyrtojë çështjen në një proces të ri, sërish në Gjykatën e Shkallës së Parë të Durrësit, por me një gjykatës të ri dhe jo më Mimoza Margjekën që mori vendimin më 17 korrik. Seanca ka nisur me gjykatës Shpëtim Rekën dhe pritet të merret vendimi.

Partia Socialiste e ka bërë dje dorëzimin dhe regjistrimin e padisë me objekt: “Vërtetimin e mandatit të Bashkisë Durrës për Valbona Sakon”.


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal