Stadiumi Air Albania përzgjidhet nga UEFA, do të luhet finalja e Conference League…

Lajm i mirë për futbollin shqiptar. Mësohet se Stadiumi Air Albania është përzgjedhur nga UEFA për finalen e Conference League.


Conference League është kompeticioni i tret nga UEFA që organizohet pas Champions League dhe Europa League. Ai do të nisë nga sezoni 2021-2022 dhe finalja e parë do të bëhet në Air Albania.

Vendimi pritet te zyrtarizohet nesër nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s.

ShkodraWeb Channel