VIDEO – “Siç di unë me statutin aktual të PD zonjës Jozefina Topalli…”, Berisha komenton qasjen ndaj ish- kryeparlamentares…

Lajmi i ditës në politikën shqiptare është që Jozefina Topalli do shpallë ditën e mërkurë një lëvizje të re politike. Por çfarë domethënie ka kjo dhe a është normale për Partinë Demokratike që synon të kthehet në pushtet, të mos ketë ish-drejtues të saj.

Gjatë emisionit “HARD TALK NGA ROLAND QAFOKU”, Berisha pranon që Basha gaboi me Topallin.


Pjesë nga intervista:

A është normale që Jozefina Topalli, por edhe të tjerë nuk do jenë në listën e kandidatëve për deputet të PD?

Unë nuk besoj të hyj më emra të veçantë. Sepse PD prej tetë vitesh ka një kryetar të ri. Dhe kryetari i ri ka vendosur të zgjedhë ekipin e tij. Natyrisht unë i kam të qarta prononcimet e mia për largimet e tyre nga lista e vitit 2017. Por siç di unë me statutin aktual të PD zonjës Jozefina Topalli i takon të kandidojë.

E cilësoni gabim të Bashës?


E kam thënë unë këtë. Pa asnjë diskutim. Jo vetëm atë, por disa prej tyre. E kam shpallur disa herë atë.

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel