SHTEPIA E PREK CALIT/ Reagon Bashkia Malesi e Madhe: Ishte ndertim pa leje!

Per shembjen e shtepise se Prek Calit ne Vermosh te Malesise se Madhe, ka reaguar edhe Bashkia e drejtuar nga kryetari Tonin Marinaj. Ne nje deklarate te shperndare per mediat, Bashkia Malesi e Madhe thote se behej fjale per nje ndertim pa leje dhe “askush nuk mund te ndertoje pa leje qofte ne emer te te gjalleve, qofte ne emer te te vdekurve me emer”. Ne hyrje te deklarates Bashkia Malesia e Madhe shprehet se “Politizimi i nje ndertimi pa leje eshte per te ardhur keq”. Institucioni i qeverisjes vendore nenvizion se “Bashkia nuk ka patur asnje kerkese per kete ndertim, qe do te kishte qene mese e gatshme ta shqyrtonte dhe ta mbeshteste”. Ne mbyllje deklarata e Bashkise Malesi e Madhe thote se “Kjo eshte e verteta, te tjerat jane lojra e tymnaja politike nen nivelin e bisedes ku perfshihen malesoret”. Me poshte, deklarata e plote e Bashkise Malesi e Madhe. /ShkodraWeb/