Shqipëria zgjohen nën lëkundje e termetit, ja ku ishte epiqendra dhe sa magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e të shtunës në Shqipëri. Sipas IGJEUM, Institutit te Gjeoshkencave dhe Sizmicitetit, lëkundja ka qenë me epiqendër në Selenicë të Vlorës.

Ekspertët thonë se magnituda e tërmetit ishte 3.3 ballë, e thellësia fokale 2 km.