“Shqipëria e para në eksportin e drogës, Rama e Xhafa numërojnë sukseset imagjinare…”

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Shqiperia e Norieges eksportues kryesor i krimit dhe droge ne Europe! Sukses i ri spektakolar i Forces se Krimit:

– ne nje jave eksporton ne Itali 1500 kg droge!

Te dashur miq, Forca e Krimit shenoi ne harkun kohor nje javor nje skuses spektakolar.

Ajo eksportoi nga brigjet e Vlores ne dy ngarkesa 1500 kg kanabis.

Sot autoritetet italiane kapen nje gomone me 300 kg nderkohe qe 6 dite me pare u kap nje tjeter gomone me 1200 kg kanabis. Nderkohe qe Noriega dhe Xhafa i droges numerojne sukseset imagjinare, Shqiperia renditet vendi i pare per eksportin e krimit dhe droges ne Europe! Sb”, përfundon shënimin e tij Berisha. /ShkodraWeb/