“Shqipëria do të kthehet në një shtet të falimentuar afrikan…”, Basha reagon pas vendimit të Gjykatës së Durrësit për mandatin e kryebashkiakes…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagon pas vendimit të dytë të gjykatës së Durrësit për mandatin e Valbona Sakos si kryetare e bashkisë, duke theksuar se ky shpartallim i sistemit të drejtësisë do të prodhojë për një kohë të gjatë pasoja të rënda për vendin. Basha thotë se Shqipëria do të kthehet në një shtet të falimentuar afrikan.


Reagimi i plotë:

E gjithë drejtësia është nën kontrollin e plotë të Ramës. Vendimi i Gjykatës së Durrësit është vendimi i drejtësisë private që ka vendosur Edi Rama në Shqipëri. Ky shpartallim i sistemit të drejtësisë do të prodhojë për një kohë të gjatë pasoja të rënda për vendin dhe qytetarët. Nëse nuk e ndalim sa më parë Edi Ramën, Shqipëria do kthehet në një shtet tërësisht të falimentuar afrikan.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!