Shperthim në qendër të Beogradit, humb jetën një person dhe lëndihen dy të tjerë…

Një shpërthim është regjistruar sot në Beograd, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi rreth orës 10:00 në qendër të Beogradit, pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë.


Mediat serbe shkruajnë se dy të tjerë kanë mbetur të lënduar derisa thuhet se arsye e shpërthimit mund të ketë qenë një defekt në sistemin e ajrimit në zyrat e RTS-së.

Nga shpërthimi disa objekte kanë pësuar dëme.

ShkodraWeb Channel