“Shpërthen”edhe tek Kamza, presidenti Qarri akuzon Mziun: Nuk ka likujduar dy rrogat e sezonit të kaluar, sivjet asnjë lek…

Te Kamza nuk po gjejnë qetësi. Sikur të mos mjaftonte kriza e rezultateve, tashmë ka probleme edhe mes aksionerëve. Një shqetësim të tillë e ngre vetë Naim Qarri, i cili zbulon se bashkia jo vetëm që nuk ka likuiduar dy rrogat e fundit nga sezoni i shkuar, por këtë vit nuk ka dhënë asnjë qindarkë.

Në një intervistë të dhënë ekskluzivisht për “Panorama Sport”, presidenti radhit shkaqet që kanë lënë ekipin në fundin e tabelës. Kreu i klubit i bën thirrje kryebashkiakut Xhelal Mziu që të japë kontributin e vet si aksioner, pasi vetëm kështu mund të ringrihet ekipi. Nuk e lë me kaq, pasi në fund jep ultimatum për fitore në Korçë. Dhe nëse nuk ia dalin, masat do të jenë të pashmangshme jo vetëm për trajnerin, por edhe lojtarët.

Keni ndërtuar një ekip me emra të mëdhenj dhe lojtarët që e njohin mirë Superioren, por Kamza vazhdon të jetë në fundin e tabelës. Çfarë po ndodh?

Ka disa arsye që është kjo paraqitje në renditje. Ekipi ka zhvilluar lojëra të bukura, por rezultatet nuk kanë ardhur. Sigurisht që kjo gjë më dhemb, sepse nuk duhej të ishte kjo situatë. Prandaj vendosëm që të lëviznim trajnerin që në javët e para, pasi pritshmëritë tona duhej të ishin edhe më të mëdha.

Cilat janë arsyet?

Kjo ka ardhur si rezultat i vonesës që ne patëm gjatë fillimsezonit në merkato. Grupi u plotësua vetëm në ditët e fundit, madje edhe kapiteni Sebino Plaku u afrua në ditën e ndeshjes. Kjo ka pasojat e veta, që janë pasqyruar edhe në rezultatet e arritura. Gjithsesi, unë kam pritur deri në javën e shtatë, pasi e di fort mirë edhe nga përvoja se konsolidimi i një skuadre e kërkon këtë kohë të nevojshme. Prandaj edhe kërkesat ndaj tyre nuk kanë qenë të prera e shtrënguese. Por, tani që janë luajtur 8 takime, nuk ka më kohë. Që nga kjo javë dua rezultatet. /Nga Abdulla DUSHKU/

INTERVISTËN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal