Shkodrani Hysaj në janar mund të “divorcojë” me Napolin, Sarri e pret në Angli tek Chelsea…

Ka qënë një nga telenovelat më të gjata të merkatos, ajo e largimit të Hysajt nga Napoli. Duket se kjo telenovelë po merr fund. Në merkaton e janarit, shkodrani duket se do ndërrojë ekip dhe do të shkojë tëk Chelsea.

Sipas “Rai Sport” në orët e fundit, klubi italian është hedhur në sulm, për të nënshkruar me mbrojtësin e djathtë të Çelsit, Zapacosta. Mesa duket diçka është duke lëvizur në ambientin e Napolit, që më parë ia besonin të vetëm vendin shkodranit, duke mos investuar asnjë euro në atë krahë.

Hysaj e ka humbur pozicionin e tij me ardhjen e Ancelotit, pasi Makult është preferuar si titullar nga tekniku italian.  Shkodrani duket se është gati për një aventurë të re tek ekipi anglez, pasi trajner aty është Sarri me të cilin bashkëpunimi ka qënë i përkryer vitet e fundit. /newsport/

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

Ozil është më i miri në botë- lë pas Messi dhe Ronaldo, ja për çfarë…

VIDEO/ “Babalja” tregon tentativën për ta blerë dhe kërcënimet: Më ofruan 150 mijë dollarë për…e di “X” që flet në televizor…

FOTO/ Zjarri në Zues të Shkodrës vazhdon të jetë aktiv, duhet ndërhyrje nga ajri por nuk ka rrezik për banesat…

Close