Shkodrani 28 vjeçar në telashe me policisë, thyen me levë pasqyrën e një mjeti dhe largohet me “Porsche”-n e tij…

Një 28 vjeçar nga Shkodra është në telashe dhe në kërkim nga policia e Cërrikut, për vepren penale “Shkatërrimi i pronës”.

Mësohet se i riu, i ka thyer me levë pasqyrën e mjetit tip “Benz”, një shtetasi me inicialet A. C.


Sipas bluve, 28-vjeçari, i cili është shpallur në kërkim, është larguar nga vendngjarja me mjetin e tij tip “Porche”.

Njoftimi i policisë

Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Cërrik referuan materiale në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, dhe po punohet për kapjen e shtetasit S. C., 28 vjeç, banues në Shkodër, për vepren penale “Shkatërrimi i pronës”, pasi ka thyer me levë pasqyrën e mjetit tip “Benz”, në pronësi të shtetasit A. C. 28-vjeçari, i cili është shpallur në kërkim, është larguar nga vendngjarja me mjetin e tij tip “Porche”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.