ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

Shkelqen Erkand Qerimaj, jo vetëm kampion kombëtar por edhe më i miri i kampionatit…

Peshengritesi shkodran Erkand Qerimaj ka treguar nje forme shume te mire sportive ne garat e kampionatit kombetar te zhvilluar pasditen e djeshme ne kryeqytet. Ai ka konkurruar ne peshen 81 kilograme ku jo vetem eshte shpallur kampion por ka arritur edhe rezultate te larta duke u shpallur njekohesisht edhe sportisti me i mire i gjithe kampionatit.

Loading...

Qerimaj ka realizuar te gjitha provat duke e mbyllur garen me 157 kg ne shkeputje dhe 187 kg ne shtytje. Me 344 kg ne dygaresh ai nuk ka paur rivale ne peshen e tij duke u shpallur kampion kombetar per vitin 2019.

Vemendja e Erkandit sigurisht qe nuk ka qene tek titulli kampion por tek paraqitja e nje forme te mire ne prag te pjesmarrjes ne Kampionatin Boteror qe do te zhvillohet ne Tajlande qe njekohesisht eshte edhe aktivitet kualifikues per ne Lojerat Olimpike.

Loading...
Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.