Sherr me kaçavida në afërsi të shkollës, plagosen dy vëllezër adoleshentë…

Specialistët e Seksionit Kundër Krimeve ndaj Personit në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit Serxhjo Bedinaj, 23 vjeç, banues në Vlorë.

Si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit, M.G., 24 vjeç, banues në Vlorë.

Të tre shtetasit e mësipërm, në lagjen “Pavarësia”, pranë shkollës së mesme profesionale, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një konflikti fizik për motive banale kanë plagosur me mjete prerëse-shpuese, shtetasit N.A., 18 vjeç dhe E.A., 18 vjeç, (vëllezër), banues në Panaja, Vlorë, të cilët kanë marrë ndihmën e nevojshme mjekësore në spital dhe aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Po punohet për kapjen dhe ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim”.

Loading...

Lini një Përgjigje

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

“Xhafaj po shkatërron provat ndaj të vëllait…”

Narkoshteti...

Iu ndërpre vettingu, ish-kryeprokurori Llalla del sot në KPA përballë paraardhëses Ina Ramës

Ish-Kryeprokurori...

VIDEO/ FNSH Shkodër aksion “blic”, kapen armë e municione, bizhuteri dhe mijëra euro- në pranga 26 vjeçari (emri)

Nga...

Close