Sherr brenda familjes, babai 74 vjecar dhunon djalin 45 vjecar, i ve thiken ne fyt

Policia ka arritur të parandalojë një vrasje brenda familjes. Gjatë natës së kaluar policia është njoftuar se në lagjen “Karbunarë e Madhe” Lushnje, ka një konflikt në familje. Menjëherë në vendngjarje shkojnë shërbimet e policisë të cilët bëjnë të mundur shuarjen e konfliktit dhe arrestimin e 74-vjeçarit Dervish Mezini, i cili ka dhunuar dhe i ka vënë thikën në fyt djalit të tij, shtetasin A.M, 45 vjeç, duke e kërcënuar se do ta vriste.
Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip pistoletë model 54, të cilën e mbante pa leje.Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.