Sandër Ruçi reagon për 60- vjetorin e Estradës, flet për ftesë të munguar: U koritët si gjithmonë…

Mjeshtri i Madh Sandër Ruçi, i cili aktualisht ndodhet në SHBA, ka reaguar me një postim në Facebook, pasi nuk është ftur të jetë pjesë e 60- vjetorit të Estradës së Shkodrës. Publikimi i Ruçit vjen në prag të shfaqjes së një dokumentari në teatrin “Migjeni”, kushtuar këtij përvjetori të rëndësishëm dhe vetëm një muaj nga përfundimi i recitalit të rradhës të artistit- regjisorit- producentit shkodran. Sandër Ruçi shkruan: “Vezhgim ne mungese te nje ftese tuj dashte me ti hanger dreçi ne kto 60 vjet 43 vjet per nji dekik , paqi faqen e bardhe uroj , se spo din me ju heke e zeza , kurr ma I forte nuk jam kene në te tana drejtimet , ju siguroj se 60 vjetorin ne skenë prep pa ju do ta celebroj sigurisht me ato qi e meritojne e qi kan ndere , e shikoni qe nuk jam gabim , kam tri të katerta në kte histori 60 vjeçare pra jam me prepotence doni apo nuk doni ju pjese e ksaje historije me dy tituj të rande e me begrand artistik kam frike ma të madh se të tane ju bashke deri në kte moment qe po ju drejtohem , u koritet te si gjithmone.

Mas 6 muajsh aty me keni me nji Mikser Gjigant , me fole me vepra , ju mani letrat edhe pak sa te ju bahen letrat e tesh e shihni Teatrin më dylbi , une do vazhdoj me vepra, fotografine sado e keni meshehe skeni ka e qoni , nuk kam nevoje per hise shpije ( ne fakt edhe ajo ku hani buk nuk asht e juaja ) ndersa unë kam shpi ne Amerike , France , Shqipni por kena thane , Çezarit çka I takon , paqi ndere sa keni fjalen e veprat .

Sander Ruçi

Mjeshter i Madh , Florida 5 Nandore 2018″.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

7 mënyra për ta zgjidhur problemin e pagjumësisë…

PRECEDENTI/ Gjyqtari shkodran Broci padi penale për “Vetting”-un, manipuloi dhe falsifikoi provat…

FJALIMI I FUNDIT/ Xhafaj mesazh për Sandër Lleshin: Tashmë në bordin e një treni të nisur, uroj të …

Close