“Jam penduar, lëvizja gjithmonë me…”, flet shoku i Vilsonit pas ngjarjes te Astiri: Shkova ta takoja, më shau nga nëna…

Zbardhet dëshmia e 29-vjeçarit Noel Dishi, i arrestuari si i dyshuari kryesor dhe i vetëm i policisë për pritën ndaj Vilson Tafçiut në zonën e Astirit në Tiranë disa ditë më parë. Në dëshminë para oficerëve, pak orë pasi ai u vetëdorëzua, ka treguar se nuk kishte pasur qëllim ta vr.iste shokun e tij, por se lëvizte gjithmonë me ar.më dhe ndaj Vilsonit e ka ngritur pasi ky i fundit e kishte sharë nga nëna.


“Me Vilsonin ishim shoke prej vitesh. Nuk kam dashur ta vr.as. Te henen shkova tek artisti per ta takuar. Nuk kam paur si qellim ta vr.as. Une levizja gjithmone me ar.me me vete. Kur e takova ai me shau nga nena. U ndjeva shume i ofendur per shkak te marredhenies qe kishim pasur. Une e kam marre ne shtepi nuk duhet ta thoshte kete gje. U nervozova dhe e qe.llova. Pas kr.imit jam larguar dhe kam qendruar ne nje hotel ne Kavaje. Jam shume i penduar per kri.min e kryer”, ka thënë i riu para policëve, raporton News 24.

Ndërkohë, 29-vjeçari nuk ka dhënë detaje pse është prishur miqësia mes tij dhe viktimës. Ai ka thënë se është në gjendje të rënduar psikologjike dhe se do të flasë në një moment tjetër.