Reforma zgjedhore, Rama- Bashes: Pjese e “18 majit”, nuk pranojme kushte!

Edi Rama ka reaguar ndaj Lulzim Bashes, lidhur me nisjen e reformes zgjedhore. Shefi i mazhorances e ka cilesuar pjese te marreveshjes se 18 majit edhe kete reforme, teksa ka bere te qarte se nuk ka kushte. Rama shkruan ne Facebook: “Reforma zgjedhore brenda paketës së 18 majit dhe nis nga Vota e Shqiptarëve jashtë kufijve??Plus: Idetë e një pale s’janë kusht për tjetrën!”. Duket se qe ne nisje, ashtu sic ka ndodhur prej 25 vitesh, palet perpara nje reforme te rendesishme, nisen nga “llogore” diametralisht te kunderta. Produkti gjithmone del i kontestuar dhe kur miratohet me “konsensus”, serish ka nevoje per nderhyrje. /ShkodraWeb/