Reagimi i ashpër i zëdhënësit të Presidentit Meta ndaj gazetarit: Nuk mund t’i ndalojmë qentë të lehin…!

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi është i ashpër me gazetarin Baton Haxhiu i ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion”, duke e konsideruar qen që lehën. Sipas zëdhënësit të Metës, “qentë e UDB-së mund të lehin në kohë të fantazmave me shkëmbime territoresh!”. Zëdhënësi replikon edhe ndaj deklaratave të gazetarit Frrok Çupi në “Open”, sipas të cilit lir Meta po kërcënon Amerikën


Tedi Blushi: Nuk mund t’i ndalojmë qentë të lehin! Edhe kafshët kanë të drejtat e tyre! Sidomos qentë e rrugës dhe të UDB-së në këto kohë të fantazmave me shkëmbime territoresh!