DETAJET – Efektivi i FNSH- së Shkodër kthehej nga Rinasi, 26 vjeçari u qëllua nga një makinë tjetër (foto)

Referuar burimeve policore, ai bën me dije se i riu rreth orës 02:20 ka qënë duke u kthyer nga Rinasi ku kishte përcjellë një të afërm.


Ai ishte vetëm në makinë në momentin që udhëtonte në autostradën Milot – Lezhë. Nëe këto momente i është afruar një mjet tjetër dhe e ka qëlluar nga distanca.

Ndaj tij është qëlluar tre herë, por njëri nga plumbat e ka prekur. Plumbi ka qënë fatal pasi i ka prekur një nga arteriet kryesore duke i shkaktuar edhe vdekjen e menjëhershme.

Viktima, Xhulio Prela

Pasi është qëlluar i riu ka humbur edhe drejtimin e mjetit. Mjeti i tij ka përshkuar edhe 500 mdetra rrugë e më pas ka përfunduar në një kanal.

Trupi i tij ndodhet në morgun e qytetit, ndërkohë që hetimet për ngjarjen janë intensive. Pista kryesore ku po heton policia është një vrasje për shkak të detyrës.


ShkodraWeb Channel