Rama perkujton Hajdarin: Kenaqesi qe vajza eshte ulur ne Kuvend, vendi yt nuk eshte bosh!

Sot u mbushen 19 vjet nga ekzekutimi i Azem Hajdarit para selise se PD-se ne Tirane. Nuk kane munguar ceremonite perkujtimore ne nderim te Liderit te Dhjetorit ’90 por edhe statuset ne Facebook te miqve, te njohurve dhe bashkepunetoreve te tij ne politike. I vecante ka qene edhe shenimi i kryeministrit Edi Rama ne Facebook, i cili shkruan: “Kënaqësi që sot në sallën e Kuvendit, karrigia e Azem Hajdarit nuk ështç më bosh! I uroj të bijës të jetë një zë i denjë i brezit të saj”. Rudina Hajdari eshte tashme pjese e Kuvendit, pasi u zgjodh deputete e PD-se nga lista e Tiranes. /ShkodraWeb/