ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

PROVA E TERMETIT/ Çahet muri i Kuvendit, Teatri “i vjetër” nuk pyet: Kush duhet shembur tani…? (foto)

Tërmeti i fuqishëm që shkundi ditën e sotme vendin tonë shkaktoi dëme të mëdha në kryesinë e Kuvendit. Mirëpo, ajo që bëri më shumë përshtypje ishte se “godina e vjetër” e Teatrit Kombëtar ka rezultuar më e fortë se kurrë.

Teatri Kombëtar vazhdon të jetë stoik, duke i treguar kështu Qeverisë se në të vërtetë shembja duhet filluar nga Kuvendi dhe jo nga kjo godinë, që është më e fortë se kurrë dhe i duhet vërtetë kombit.

Kujtojmë se Qeveria ka kërkuar shembjen e Teatrit Kombëtar, me prektekstin se godina është e rrënuar. Por, u desh një tërmet që të nxjerrë në pah stoicitetin e vërtetë të tij!

Pra, kush paska nevojë për t’u shembur? /JOQ.al/

Loading...

Lini një Përgjigje

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.