Policia zbardh ngjarjen e natës së kaluar në “Skenderbeg” të Shkodrës, në gjendje të rëndë në spital 20 vjeçari…

Nga strukturat e Policisë Shkodër, pas njoftimit të marrë se shtetasi E. Gj., është plágósùr me mjet prérés (thìké), menjëherë shërbimet policore janë vënë në ndjekje për identifikimin dhe kapjen e autorit të kësaj ngjarje.


Nga veprimet héimore intensive të bëra, është bërë e mundur dokumentimi i plotë ligjor i kësaj ngjarje krìmínále, ku është arréstúar në flágràncë autori i dýshuar konkretisht shtetasi K. H.,24 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër.

Nga provat e grumbulluara ka rezultuar se kónflíkti ka ndodhur në ambientet e jashtme të një bar-kafeje në lagjen Skënderbeg, në Shkodër, ku ky shtetas pas një kónflìkti verbal me fjalë ka plágòsúr me mjet prérés (thíké) shtetasin E. Gj. 20 vjeç, banues në fshatin Grudë e Re, Shkodër, i cili aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë, në Spitalin Rajonal Shkodër.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër veprime të mëtejshme.


REKLAMAT NË KËTË FAQE, JANË I VETMI BURIM PËR TË GARANTUAR PAVARËSINË, PAANËSINË DHE PROFESIONALIZMIN E KËSAJ MEDIA. NËSE KENI MIRËSINË NË KËTO REKLAMA, JU NA JEPNI NJË MBËSHTETJE TË ÇMUAR! FALEMINDERIT!

Fibank Albania