Policia e Shtetit super aksion në shkallë të gjërë, pas ekzekutimit të nënkomisarit arrestohet 20 persona…

Policia e Shtetit po zhvillon një aksion anti-drogë me urdhër të Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK).

Aksioni është në zhvillim, ndërsa raportohet se deri më tani janë arrestuar 20 persona.


Aksioni i urdhëruar nga SPAK po zhvillohet në Lezhë dhe vjen pas vrasjes së efektivit të policisë, Saimir Hoxha, gjatë aksionit për goditjen e parcelave me kanabis.

Policia e ka nisur aksionin pas mesnatës së kaluar, ku ka goditur një grup kriminal që kultivonte dhe trafikonte hashash.