Policia e Shkodres asgjeson 680 rrenje kanabis, shpall ne kerkim 2 persona

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Vijon operacioni antikanabis në të gjithë territorin e Qarkut Shkodër për të parandaluar, evidentuar dhe goditur kultivimin e bimëve narkotike.
Operacioni nga toka dhe ajri, si dhe mbi bazën e informacioneve policore, asgjësohen 680 bimë Cannabis Sativa.
Shpallet në kërkim dy shtetas si autorë të dyshuar për kultivim.
Më datë 31.07.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër ne bazë te informacioneve policore në fshatin Plan Njësia Administrative Pult, Bashkia Shkodër në vendin e quajtur “Poshtë Qafës Boshit”, gjatë kontrollit të territorit, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan me anë te djegies gjithsejt 680 bimë narkotike të llojit Canabis Sativa.
Per këtë rast u bë shpallja ne kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve:

N. Gj, 25 vjeç, banues në lagjen Mark Lula Shkodër

M. Gj, 41 vjeç, banues në Grudë e Re Shkodër,
Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për vepren penale “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.