Plagoset rende pronari i lokalit, dergohet me urgjence ne Tirane (emri)

Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në një lokal në Laç. I plagosuri është Rudolf Toma, i cili është qëlluar nga një person ende i paidentifikuar në lokalin e tij. Nga të dhënat e para raportohet se është qëlluar me armë pas një sherri me disa persona të tjerë në lokal. Raportohet se autori ka qëlluar nga një mjet tip ‘Benz’ me targa angleze Ai është dërguar në gjendje të rëndë drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Nuk dihen ende shkaqet dhe motivet e ngjarjes. Pas njoftimit policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes duke arrestuar autorin, ndërsa ka nisur hetimet për zbardhjen e motivit.