PERVJETORI I HAJDARIT/ Aleksander Biberaj: Vendi yt nuk eshte bosh, Rudina u ul ne Kuvend

Shkruan ne Facebook Aleksander Biberaj, ish- deputet i PD-se: “Azem, u bene 19 vjet pa ty, dhe na mungon te gjitheve pa mase, ndonese na duket sikur dje kemi pasur mbledhjen e fundit, mitingun e fundit ne Fier, apo kemi pire kafen e fundit ne oborrin e PD-se me ty.
Azem i mungon familjes, i mungon miqve, i mungon brezit te viteve 90′, i mungon demokrateve, i mungon PD-se, i mungon Shqiperise dhe Kosoves qe e deshe aq shume, i mungon shqiptareve qe te njohen, si atyre qe te deshen edhe atyre qe te kontestuan. Kur te kishim ne mesin tone ndoshta nuk t’i dinim vlerat aq shume, se ishe njeri prej nesh, por 19 vite pa ty na treguan se sa i nevojshem dhe domosdoshem ishe ti per ne te gjithe, per demokracine shqiptare, per ceshtjen kombetare, per kombin shqiptar ne teresi. Azem, nje miku yne i perbashket po me thoshte sot se eshte kenaqesi qe ne sallen e Kuvendit karrigia e Azem Hajdarit nuk eshte bosh dhe i uronte Rudines te jete nje ze i denje i brezit te saj. Azem, u prehsh i qete ne paqe, ndonese qetesia dhe paqja nuk ishin stacionet tuaja te preferuara, dhe nuk duhej te kishe ikur aq shpejt…”. /ShkodraWeb/