Përplasen dy automjete në aksin Lezhë- Shëngjin, përfundojnë në spital dy persona…

(foto ilustrim) Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor që lidh Lezhën me Shëngjinin. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në vendin e quajtur “Lapidari”.

Aksidenti ndodhi në afërsi të hyrjes së Shëngjinit. Për pasojë, dy pasagjerë kanë mbetur të lënduar. Policia dhe grupi hetimor janë në vendngjarje, për të zbardhur këtë ngjarje.