Pedagogu rrefen historine e babait qe vari veten pasi humbi gjithcka ne kazino

Shkruan ne Facebook Ilir Metaj, pedagog: Dje, ne pallatin ku banoj, ndodhi nje tragjedi. Nje burre vari veten. Ishte baba i tre femijeve. Arsyeja ? Ishte zhytur ne borxhe sepse kishte humbur shume ne kumar. Kazino..aty ku “party” zgjat 24 ore ne 24. Vertet zgjat shume…
Shpesh here zgjat sa nje jete qe do të shuhet ne mengjes,nen nje litar qe lekundet dhe nje leter e zhubrosur me dy fjalet e fundit: me fal nene, i humba ne kumar… me fal e dashur, i humba ne kumar… me falni te dashur femije, babi humbi në kumar leket e kredise… me fal, ti endrra ime e genjeshtert, te humba ne kumar… Sot ne mengjes nje grua u gdhi e ve, me tre femije te vegjel per te rritur dhe nje mal me borxhe ne kurriz. /ShkodraWeb/